Inovatyvios medicinos centro tyrėjų vertinimo sistemos parengimas

         

Projektas "Inovatyvios medicinos centro tyrėjų vertinimo sistemos parengimas"

Projekto tikslas: Parengti ir išbandyti Inovatyvios medicinos centro tyrėjų vertinimo sistemą, siekiant efektyviau įvertinti individualių tyrėjų ar mokslininkų grupės/skyriaus indėlį į IMC veiklos rezultatus.

Projekto veiklų įgyvendinimo pradžia – 2024m. rugpjūčio 26 d. 
Projekto veiklų įgyvendinimo pabaiga – 2026m. vasario 25 d.

Projekto vertė: 60 000 Eur

Lietuvos mokslo ir studijų institucijose mokslininkai vertinami ir atestuojami atsižvelgiant į minimalius galiojančius kvalifikacinius reikalavimus, tačiau minimalių kvalifikacinių reikalavimų tenkinimas negarantuoja mokslinio darbo arba mokslininko efektyvumo, sudaro tik ribotas galimybes vertinti atskiro mokslininko progresą ir/ar dinamiką kadencijos metu bei visiškai netinka skatinimo sistemai ir/ar etatų steigimo/panaikinimo politikai sukurti.

Projektu bus siekiama:• Sukurti nešališką ir skaidrią VMTI IMC mokslininkų vertinimo sistemą, kuri leistų mokslininkams ir administracijai suprasti/vertinti individualių mokslininkų, mokslininkų grupių ir skyrių efektyvumą, atsižvelgiant į pareigų pasiskirstymą (pagal pakopas) bei užimamų etatų dydžius • Susieti naujai kuriamą vertinimo sistemą su LMT mokslo kokybės vertinimo metodikomis ir centro kasmetiniu finansavimu, kad mokslininkai/grupės/skyriai galėtų įvertinti savo/grupės/skyriaus kasmetinį indėlį, kas prisideda prie bendruomeniškumo ir vieningos vizijos dėl mokslo kokybės • Formalizuoti mokslininkų grupių ir jos vadovo sąvoką centro viduje, užtikrinant atitinkamos grupės efektyvumo vertinimo autonomiją, kas skatintų individualius mokslininkus jungtis į tokias grupes, o grupės vadovą optimizuoti grupės darbą • Užtikrinti, kad vertinimo sistemos generuojama informacija nebūtų konfidenciali, siekiant vertinimo atvirumo, skaidrumo ir nešališkumo.

Sukurta sistema leis identifikuoti efektyviausiai dirbančias mokslininkų grupes ar pavienius tyrėjus. Pagal vertinimo kriterijus bus galima nustatyti, kurios mokslininkų grupės reikalauja pareigybių/etatų plėtros, skatinimo ir/ar kitų motyvacinių priemonių. Priešingai neefektyvios grupės ir/ar individualūs mokslininkai savalaikiai gaus grįžtamąjį ryšį dėl poreikio didinti efektyvumą ir/ar etatų/pareigybių optimizavimą. Tyrėjų vertinimo sistemos sukūrimas yra būtinas veiksmas, siekiant turėti įrankį viso instituto veiklos efektyvumo didinimui, perspektyviausių grupių identifikavimui bei skatinimui, nešališkam vertinimui bei IMC kaip sąžiningos ir skaidrios mokslo ir studijų įstaigos darbuotojų atžvilgiu įvaizdžio sukūrimui.

Atnaujinimo data: 2024-09-24, 13:49:02